Novinky a zľavy emailom

Radi Vám zašleme predsezónny zľavový kupón a predstavíme tohtoročné novinky. Zanechajte nám svoj e-mail.

Bezpečná jazda na snehu? Jedine zo snehovými reťazami!

Ilustrační foto

 

Na Slovensku musíte mať snehové reťaze nasedené len na vyznačených úsekoch. Napriek tomu ich odporúčame mať v základnej výbave rovnako ako napríklad lopatku, škrabku, metličku alebo rozmrazovač zámkov. Pre kvalitné snehové reťaze nemusíte chodiť ďaleko, u susedov v Českej republike pôsobí výrobca, ktorý sa kvalitou produkcie vyrovná tým najlepším. Vo Vamberku sídli česká spoločnosť Pewag.

V Česku sa vyrába aj pre Švédsko

Do roku 2012 trh so snehovými reťazi stagnoval. Mierne zimy spôsobili medziročný pokles dopytu až o 38 %. V súčasnej dobe sa situácia zmenila a vodiči si vo väčšej miere zabezpečujú snehové reťaze pre bezpečnejšiu jazdu v zime. Nárast záujmu potvrdzuje aj Pewag.

Ich výrobky sa radia mezi skutočnú svetovú špičku. Vedeli ste, že Pewag vyrába reťaze pre švédsku značku Thule a pre armádne vozidlá NATO?

Okrem toho sa môže pochváliť zaujímavým medzinárodným úspechom. Holandský jazdec Formule 1 Max Verstappen vyšiel vlani v januári so svojim monopostom hore po zjazdovke Streif v rakúskom Kitzbüheli. Bez snehových reťazí českej značky by sa mu to nepodarilo.

Za lepšie reťaze sa oplatí priplatiť

Pewag nie je jediná značka ktorú odporúčame. Pri najvyššom segmente určite nepochybíte s RUD, König alebo Řeťazárna a.s. Ak všakvyberáte najmä ceny, overenou voľbou je CarFace. Na základe našich skúseností a ohlasov zákazníkov môžeme potvrdiť, že sa však oplatí priplatiť si za reťaze prémiových značiek. Sú technicky omnoho lepšie navrhnuté a premyslené do detailov.

Látka alebo sprej? Radšej nie

Chystáte sa autom na hory? Zabudnite na látkové alternatívy alebo snehové reťaze v spreji. Výsledky testov jasne dokazujú, že sa klasickým kovovým modelom nevyrovnajú. Síce sa s nimi jednoducho manipuluje, no čo sa týka výkonu na snehu, tieto „reťaze“ jasne zaostávajú.

Jedinou výhodou je ich rýchle nasadenie. Na dôvažok, ich výdrž je minimálna, preto ich na dlhšiu jazdu vôbec neodporúčame. Sú vhodné maximálne ako záložná vyslobodzovacia pomôcka.

Pozor na nesprávnu manipuláciu

Pri snehových reťaziach neplatí pravidlo čím tesnejšie utiahnuté tým lepšie. Medzi reťazou a pneumatikou by mala byť medzera „na dva prsty“. Prečítajte si pred prvou montážou návod nech máte istotu správne nasedených reťazí. Pri akcelerácii, brzdení alebo zatáčaní na reťaze pôsobia rôzne sily ktoré ani kvalitná legovaná oceľ nemusí vydržať a dôjde k pretrhnutiu materiálu.

Okrem toho, že pretrhnutá reťaz môže spôsobiť dopravnú nehodu alebo poškodenie podbehu, vám obchodník nemusí uznať reklamáciu. Kontrolou sa veľmi často ako príčina preukáže nesprávne nasadenie reťaze alebo príliš dlhá a rýchla jazda na asafalte. Ich nazutie by si mal každý vodič vyskúšať v pokoji domova, v praxi je takáto skutočnosť na nezaplatenie.

Publikováno: 27.12.2016

Potrebujete poradiť?

02 20 86 21 89 offline

Porovnávanie

V porovnaní máte 0 produktov.

Zobraziť porovnané
Odobrať všetko

 

Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 SKK

Copyright © ONIO SK, s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Logistiku zabezpečuje ONIO s.r.o.

cookie