Novinky a zľavy emailom

Radi Vám zašleme predsezónny zľavový kupón a predstavíme tohtoročné novinky. Zanechajte nám svoj e-mail.

Chcete ušetriť za pohonné hmoty? Stavte na ekonomické pneumatiky

Ilustrační foto

 

Vysoký kilometrový nájazd a nízka spotreba sú jedny z najdôležitejších vlastností, ktoré zákazníkov zaujímajú pri nákupe nových plášťov. V tomto článku prinášame prehľad najúspornejších dezénov.

 

Úspora nás zaujíma najviac

Pri ekonomických pneumatikách kladú výrobcovia dôraz na čo najnižší valivý odpor pri zachovaní bezpečnostných štandardov. Okrem nižšej spotreby sa často zameriavajú aj na dlhú životnosť. Výsledkom sú plášte, ktoré vám vydržia dlhšie a k tomu šetria palivo.

„Zelené pneumatiky“

Nižšia spotreba pohonných hmôt nie je jediným benefitom ekonomických dezénov. Ich výroba je šetrnejšia k životnému prostrediu, napriek tomu sa do ich zmesí nepridávajú žiadne syntetické látky, aromatické oleje alebo iné škodliviny.

Bridgestone Ecopia EP150

Ľahká konštrukcia dezénu Ecopia EP150 a špeciálna zmes Nano Pro-Tech prispieva k mimoriadne úspornej jazde. Na plášťoch Bridgestone jazdíte ekonomicky a bezpečne.

Aké postupy volia najlepší výrobcovia

Americká spoločnosť Goodyear pridáva do zmesi funkčné polymery a výťažky zo živice. Prioritou poľskej Debicy je čo najmenšie zahrievanie plášťa. Japonský vývojári vymysleli ako jednu z prísad pomarančový olej. Nokian z Fínska zase začal zmes dopĺňať borovicovým olejom.

Záleží na každom detaile

Celková spotreba rovnako závisí na hmotnosti pneumatík, preto je ekonomické obutie spravidla ľahšie. Pre ešte úspornejšiu jazdu obsahuje zmes vyšší podiel siliky, konštrukcia ľahšie materiály a dezén má nižšiu hĺbku.

Nakupujte múdro

Najlacnejšie plášte z kategórie budget nie sú dobrou voľbou, pokiaľ chcete ušetriť. Ich obstarávacia cena je síce nižšia, no ich spotreba a rýchlejšie opotrebenie sa vám vo výsledku predraží.

S pneumatikami z prémiového segmentu chybu neurobíte. Skĺbi sa v nich bezpečnosť a výdrž, ktorá vychádza z nepretržitého testovania a dokonale zvládnutých výrobných procesov.

Naše odporúčanie

Zamerajte sa radšej na váš štýl jazdy. Dochádzajte zotrvačnosťou, nebrzdite zbytočne a nevytáčajte motor do vysokých otáčok. Dôležitá je tiež kontrola tlaku, u podhustených pneumatík sa výrazne zvyšuje valivý odpor.

 

Pre viac informácií pokračujte na produktové karty jednotlivých dezénov:

Michelin Energy Saver+

Pirelli P1 Cinturato Verde

Continental EcoContact 5

Hankook Kinergy Eco K425

Nokian iLine

 

 

 

Publikováno: 14.7.2017

Potrebujete poradiť?

02 20 86 21 89 online

Porovnávanie

V porovnaní máte 0 produktov.

Zobraziť porovnané
Odobrať všetko

 

Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 SKK

Copyright © ONIO SK, s.r.o. 2019 Všetky práva vyhradené. Logistiku zabezpečuje ONIO s.r.o.

cookie