V zime je potrebné starať sa o alu kolesá. Vieme, ako na to.

Ilustrační foto

Všadeprítomný sneh, špina, štrk a soľ dávajú zliatinovým kolesám počas zimy zabrať. Vzdávať sa ich ale nemusíte. Pokiaľ im doprajete správnu starostlivosť, budú na jar vyzerať rovnako dobre ako na začiatku zimy.

 

Stačí pritom dodržať niekoľko pravidiel: vybrať správne disky, ošetriť ich pred zimou a pravidelne čistiť.

Pripravte kolesá na zimu včas

Kolesá skontrolujte pred každým nasadením na auto. Hľadajte drobné odreniny a miesta, kde je vrstva laku porušená. Pokiaľ nejaké nájdete, ošetrite ich bezfarebným lakom, ktorý ich zacelí.

 

Keď to neurobíte, chemikálie sa dostanú pod lak a začnú poškodenú oblasť zväčšovať. Z milimetrovej prasklinky tak môze byť v okamihu dvojcentimetrová prasklina.

 

Na trhu je množstvo prípravkov, ktoré vytvoria na kolesách ochrannú vrstvu. Nečistoty sa zbavíte oveľa ľahšie a nebude sa na diskoch usadzovať.

 

Náš TIP

Kolesá veľmi poškodzuje aj vibrujúci podvozok. V pneuservise preto nechajte pred zimou vyvážíť kolesá a skontrolovať ich geometriu.


Bez pravidelnej starostlivosti to nepôjde

Pri čistení používajte len špeciálne prípravky pre zliatinové kolesá. Vyhýbajte sa agresívnym chemikáliám ako napr. petrolej, tie by poškodili lak.

 Čištění alu kol
Starostlivo umyte kolesá pred výmenou pneumatík za letné. Korózne látky by inak celé leto zbytočne ničili povrch diskov.

 

Najdôležitejšie je nenechať nečistotu na kolesách zaschnúť. Na čistenie postačí handra alebo jemná kefka. Nevynechajte ani ťažko dostupné miesta. Čím častejšie si na starostlivosť o disky nájdete čas, tým lepšie.


Je v jednoduchosti krása? To zistíte pri čistení

Zimné alu kolesá musia byť v prvom rade praktické. Voľte preto tie s menším počtom lúčov. Kúzlo minimalizmu oceníte hlavne pri ich čistení. Vyhnite sa dizajnovým experimentom, na tie bude dosť priestoru v lete.

 

Pri jednoducho navrhnutých kolesách sa voda, handra aj čistiaca kefka ľahko dostanú na všetky miesta. Navyše je polakovaná plocha menšia, čo znižuje riziko ich poškodenia.

 

Alu kolesá Dezent TD sa na zimu výborne hodia. Jednoduchý dizajn zdôrazní krásu vášho vozidla a zároveň garantuje jednoduché čistenie.

Publikováno: 13.12.2018

Potrebujete poradiť?

02 20 86 21 89 online

Porovnávanie

V porovnaní máte 0 produktov.

Zobraziť porovnané
Odobrať všetko

 

Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 SKK

Copyright © ONIO SK, s.r.o. 2020 Všetky práva vyhradené. Logistiku zabezpečuje ONIO s.r.o.